Kuchnia z mozaiką w kolorze butelkowej zieleni

Ponieważ to właśnie tutaj koncertuje się życie rodzinne, dobrze zaaranżowana kuchnia musi łączyć w sobie funkcjonalność i oryginalny wygląd. Do zaakcentowania charakteru tego pomieszczenia doskonale nada się mozaika butelkowa zieleń!

Mozaika butelkowa zieleń

Butelkowa zieleń to kolor postrzegany jako królewski, luksusowy. Przyjęło się mówić, że daje poczucie władzy, jednocześnie zachowując powiew subtelnej kobiecości. Chcąc pozostać w zgodzie z trendami, warto wprowadzić go do swojej kuchni! Należy jednak pamiętać, że jak każda inna ciemna barwa, tak i ta wymaga umiaru! Z czym najlepiej ją zestawić?

Butelkowa zieleń doskonale czuje się w towarzystwie neutralnych barw, a więc ponadczasowej bieli, szarości, czerni, brązu, beżu. Zestawiona ze złotem błyszczy niczym gwiazda! Bordo czy granat to również jej dobrzy kompani, niemniej jednak nie polecamy ich do małych pomieszczeń – a w szczególności tych pozbawionych okien!

Kuchnia z mozaiką w kolorze butelkowej zieleni pomysły na aranżacje!

Nietuzinkowe wzory, urokliwe detale. Można zaryzykować stwierdzenie, że płytki butelkowa zieleń od Raw Decor są jedyne w swoim rodzaju. Kreują niepowtarzalne wnętrza! Pasują nie tylko do klasycznych, stylowych aranżacji, ale również estetyki rustykalnej czy też glamour. Nowoczesny design jest im równie bliski!

Klasyczna kuchnia z mozaiką w kolorze butelkowej zieleni

Kuchnia w stylu klasycznym powinna być jasna, dlatego jako bazę dla aranżacji wybierzmy biel. Ścianę nad drewnianym blatem roboczym pokryjmy zieloną mozaiką. Model Flabellum Emerald Połysk sprawdzi się tutaj idealnie! Sprawi, że wnętrze nabierze niesamowitej głębi! Zadbajmy o praktyczne meble oraz podłogę, najlepiej w neutralnym szarym odcieniu.

Nowoczesna kuchnia z mozaiką w kolorze butelkowej zieleni

Mozaika butelkowa zieleń w pełni zaprezentuje swoją urodę również w nowoczesnym, przestronnym wnętrzu. Sprawi, że kuchnia zyska nietuzinkową, a przy okazji bardzo praktyczną dekorację! Pomimo swojego koloru jest łatwa w utrzymaniu czystości. Nie straszne jej tłuste plamy, wilgoć, kurz! Można ją wykorzystać do przyozdobienia ściany między szafkami lub wydzielenia stref.

Kuchnia w stylu boho z mozaiką w kolorze butelkowej zieleni

Mozaika w kolorze butelkowej zieleni kocha styl rustykalny! Nie ma się czemu dziwić! Jest on bowiem kwintesencją natury! Ułożona na zakładkę, czyli w taki sposób jak układało się tradycyjną „cegiełkę” stworzy klimat niczym z ciepłego, wiejskiego domku usytuowanego gdzieś na peryferiach miasta! Codzienne przygotowywanie posiłków nabierze zupełnie innego, nostalgicznego wymiaru!

Kuchnia z mozaiką w kolorze butelkowej zieleni, o czym należy pamiętać?

Jeżeli uczynimy z mozaiki w kolorze butelkowej zieleni motyw przewodni, efekt finalny może nas nieco przytłoczyć. Najlepiej wprowadzić ją do kuchni w formie akcentu – wykorzystać do wypełnienia przestrzeni między szafkami a blatem lub na podłodze. Po więcej inspiracji zapraszamy na: https://www.rawdecor.pl/zielone-plytki.html