Smarthome Samsung – jaki piekarnik wybrać do inteligentnego domu?

Wydaje się, że współcześnie coraz więcej osób korzysta z zalet inteligentnych domów. Systemy zarządzania smart urządzeniami w znaczącym stopniu ułatwiają nam życie i zmniejszają koszty prądu. Spośród sprzętów wchodzących w skład systemu smarthome na uwagę zasługują piekarniki. Współczesne urządzenia mogą się pochwalić najnowszymi technologiami, które znacząco zmieniają jakość naszego życia. Jakie piekarniki ma w swojej ofercie Samsung?

Piekarnik Dual Cook Steam – inteligentny piekarnik parowy

Model NV75T8979RK to inteligentny piekarnik Samsung z nowoczesną technologią Dual Cook Steam™, która umożliwia pieczenie w dwóch strefach, pracujących niezależnie od siebie. Oznacza to, że jednocześnie możesz upiec soczyste mięso oraz przepyszne ciasto, które wymagają różnych temperatur czy czasów pieczenia. Aby przygotowywane posiłki były smaczne i zdrowe, możesz skorzystać z funkcji pieczenia na parze. Specjalne naczynie ze stali nierdzewnej ze szklaną, żaroodporną pokrywką umożliwi Ci gotowanie w 100% z użyciem pary. Piekarnik oferuje też pieczenie wspomagane parą.

Piekarnik sterowany smartfonem możesz kontrolować za pomocą aplikacji SmartThings*. Umożliwi Ci ona m.in. zdalne nagrzewanie piekarnika, włączanie i wyłączanie go czy monitorowanie pieczenia i zmianę parametrów pieczenia w trakcie całego procesu.

Samsung piekarnik SmartThings z technologią Dual Cook Flex

W odróżnieniu od poprzedniego urządzenia, model NV7B6799JAK posiada dzielone drzwi, dzięki czemu możesz otworzyć tylko połowę piekarnika. To ułatwi Ci przygotowanie bardziej wymagających potraw jednocześnie. W przypadku niektórych ciast czy wypieków otwieranie piekarnika w trakcie pieczenia może sprawić, że wyjdzie zakalec. Wówczas taką potrawę można umieścić na dole, by otwieranie górnej części nie zaburzało jej procesu pieczenia.

Bardzo przydatną opcją jest też czyszczenie pyrolityczne. Czyszczenie piekarnika jest dość uciążliwe, jeśli masz do czynienia z przypalonym tłuszczem. Czasami nawet najlepsze środki czyszczące nie działają. Dzięki temu systemowi piekarnik nagrzewa się, wypalając resztki tłuszczu. Wystarczy przetrzeć je szmatką, by piekarnik znów był czysty.

Jeśli chodzi o ten Samsung piekarnik, SmartThings umożliwia podgląd pieczonych potraw dzięki zainstalowanej wewnątrz kamerze AI Pro Cooking**. Możesz więc skontrolować wypieczenie potrawy i w razie konieczności wyłączyć piekarnik – nawet będąc poza domem. A dzięki funkcji Sense Inside*** kamera rozpozna składniki i zarekomenduje odpowiednie ustawienia pieczenia.

Piekarnik sterowany smartfonem a inne urządzenia smart

Warto wiedzieć, że piekarnik sterowany smartfonem może komunikować się także z innymi urządzeniami w domu. Przykładowo przeglądając przepisy w zakładce „Smart Recipe” na ekranie lodówki, możesz wysłać wybrany przepis do piekarnika, by ustawił najlepsze sugestie dla danej potrawy. Z kolei inteligentna zmywarka może zbierać dane z piekarnika, by wybrać odpowiedni program, w zależności od rodzaju składników i sposobu pieczenia potrawy.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8↑, iOS 13↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Usługa jest dostępna tylko, jeśli pozostałe urządzenia są również połączone z aplikacją. Dostępność i funkcje mogą się różnić w zależności od kraju.

** Kamera działa tylko wtedy, gdy świeci się światło.

*** Dostępne tylko podczas korzystania z menu Auto Cook. Rodzaj i ilość niektórych składników może nie zostać rozpoznana.