Czym wyróżnia się lodówka No Frost?

Nowoczesne lodówki-zamrażarki pomagają nam nie tylko przechowywać żywność, ale często wpływają również na przedłużenie jej świeżości. Jest to bardzo ważne w czasach, kiedy szczególną uwagę zwracamy na to, aby nie marnować jedzenia. Dodatkowo szukamy też takich urządzeń, które nie będą pobierały zbyt dużo energii, co również jest niemałą zaletą w trosce o środowisko. Czy wiesz już, czym wyróżnia się lodówka No Frost od marki Samsung oraz jakie są jej najważniejsze zalety?

Lodówki energooszczędne – dlaczego tak chętnie je wybieramy?

Całkiem niedawno zaszła zmiana w kwestii oznaczania energooszczędności urządzeń. Ze względu na nowe regulacje unijne, które dotyczą użytkowników na terenie Unii Europejskiej, etykiety wyglądają dzisiaj nieco inaczej. Skala nadal sięga od A do G, ale nie zawiera dodatkowych oznaczeń, takich jak na przykład A+. Stało się tak dlatego, że dostępne dzisiaj urządzenia osiągają najwyższe klasy energetyczne a także aby zrobić miejsce na nowe technologie.

W tym miejscu warto dodać, że wybrane modele od marki Samsung wyróżniają siędużą ilością modeli z najwyższą klasą energetyczną na rynku i są to również najczęściej kupowane lodówki*. Dodatkowo oferują użytkownikom szereg ciekawych funkcji jak np. wygodne półki czy nowoczesne szuflady., które pozwalają na jeszcze prostsze przechowywanie żywności.

Lodówko-zamrażarka No Frost od marki Samsung

Lodówka No Frost od marki Samsung to urządzenie, które wyróżnia przede wszystkim brak tworzącego się w urządzeniu lodu i szronu. No Frost to nazwa technologii, która jest za to odpowiedzialna. Jej użytkownicy mogą zapomnieć o częstym rozmrażaniu czy samodzielnym pozbywaniu się tworzącego się oblodzenia. Kontrola poziomu wilgotności wewnątrz urządzenia sprawia również, że przechowywana żywność na dłużej pozostaje świeża. Czym jeszcze może zaskoczyć Cię model lodówki z technologią No Frost?

Zalety lodówki No Frost

Popularność modeli No Frost od marki Samsung to bez wątpienia zasługa długiej listy zalet, jaką mogą się pochwalić te urządzenia. Kluczowa jest tutaj energooszczędność. Mniejsze zużycie energii jest możliwe właśnie dzięki zapobieganiu powstawania szronu i oblodzenia. W innym przypadku lodówka musiałaby zużywać znacznie więcej prądu, aby poradzić sobie z problemem bądź też efektywność jej działania byłaby po prostu mniejsza**.

Utrzymanie nienagannej czystości również staje się prostsze! Osiadły lód to zawsze większa trudność w przypadku mycia komory. Tutaj problem ten nie występuje. Zachowanie odpowiedniej higieny przy przechowywaniu żywności staje się znacznie prostsze.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? To wspomniana już wcześniej dłuższa świeżość produktów, co jest zasługą kontrolowania poziomu wilgotności**.

Lodówka czarna, biała czy w innym kolorze – wybierz urządzenie, które najlepiej pasuje do Twojej kuchni! Dostępne modele różnią się od siebie poszczególnymi parametrami. Jak widać, lodówka No Frost to rozwiązanie, które z powodzeniem trafia w różne gusta!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

**Technologia No Frost firmy Samsung utrzymuje stałą temperaturę, dzięki czemu ścianki urządzenia nie pokrywają się szronem i lodem. Ponadto szybciej chłodzi, zwiększa wytrzymałość systemu i pozwala uniknąć marnowania energii na rozmrażanie. Na podstawie porównania nie wyposażonej w technologię No Frost lodówki Samsung RL39THCTS i posiadającego to rozwiązanie modelu RB31FERNCWW. Rezultaty mogą się różnić w zależności od sposobu użytkowania przez konsumenta.

*** W oparciu o niezależne testy przeprowadzone przez Intertek w porównaniu z konwencjonalnym systemem chłodzenia.